Noví ministři se ujali funkcí

Většina ze 17 ministrů se dnes ujala svých funkcí. Mezi těmi, které premiér Vladimír Špidla uvedl do úřadu, byl i šéf Ministerstva práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach. Ten na postu střídá nového předsedu vlády. Zdeněk Škromach hodlá pokračovat ve Špidlově práci - jeho cílem je především důchodová reforma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel se členy vlády | Foto: Stanislav Peška

Zatím se chce ale seznámit s chodem ministerstva a případné změny - například v personálním obsazení - plánuje až pak. "Zatím si musím udělat přehled, jak vůbec stav a jednotlivé věci v rámci úřadu stojí a jak fungují, protože určitě spousta lidí spoléhá na to, že když člověk přijde jako nový, tak vlastně neví a dokáže věci ovlivnit ještě, než se rozhlédne. Tomu bych chtěl předejít, takže hlavně se seznámit se situací na úřadě a případná rozhodnutí dělat až poté."

Své funkce se ujala také nová vedoucí Úřadu vlády - Jana Gavlasová. Za svůj prvořadý úkol považuje doplnit ve Strakově akademii sekci premiéra Vladimíra Špidly. Co nejdřív chce přijmout šéfa premiérových poradců. Někdejší komunistický politik Miroslav Šlouf, který byl šéfem poradců premiéra Miloše Zemana, podle Gavlasové rozvázal pracovní poměr a už na Úřadu vlády není.

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme