Výběr z médií: zkracování otvírací doby u České pošty, horší sklizeň chmele a dovolená 2021

V českých novinách se v úterý dočtete, že Česká pošta zkracuje otevírací dobu poboček. Informuje o tom Mf Dnes. Letošní sklizeň chmele dopadne podle týdeníku Euro hůř, než pěstitelé předpokládali. A Češi už teď plánují dovolené na příští léto, píšou Lidové noviny. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Deník N

Vědci na jižní Moravě stresují rostliny suchem i UV zářením, to je titulek Deníku N. Výzkumníci z Ústavu globální změny Akademie věd chtějí, aby proměna klimatu překvapila zemědělce co nejméně. Ve sklenících v Bystřici nad Pernštejnem proto zkoušejí, jak plodiny reagují na různé zhoršené podmínky.

Spor o distribuci roušek je podle Hamáčka a Prymuly u konce. Pošta zveřejnila návod na jejich kontrolu

Číst článek

Mf Dnes

Česká pošta zkracuje otevírací dobu poboček a zároveň slibuje kratší fronty, téma Mf Dnes. Pošta chce lépe využít své pracovníky a obsazovat třeba víc přepážek současně. Změny začaly na některých místech platit už od 1. září, se začátkem října se otevírací doba změní na dalších pobočkách. Dohromady tak půjde o 1518 pošt.

Lidové noviny

Češi už teď plánují dovolené na příští léto, všímají si toho Lidové noviny. Cestovní kanceláře kvůli epidemii koronaviru spustily prodej takzvaných first minute zájezdů o pár týdnů později než v předchozích letech. Zájem o letní nabídku roste i díky voucherům.

Deník

Dálniční známky pro auta na zemní plyn by podle návrhu ministerstva dopravy měly být levnější, informuje o tom regionální Deník. Roční poplatek za jízdu po dálnicích by měl od příštího roku stát 1500 korun. Majitelé ekologičtějších aut na zemní plyn nebo biometan ale možná zaplatí jen 750 korun za rok.

Právo

Ministerstvo vnitra chce zřídit centrálně řízené sítě policejních specialistů a státních zástupců zaměřených na trestnou činnosti proti životnímu prostředí. Deník Právo píše, že specialisté by se měli zaměřit hlavně na nelegální dovozy odpadu. Do Česka totiž stále častěji míří kamiony s odpadem ze západních zemí.

Euro

Letošní sklizeň chmele dopadne hůř, než pěstitelé předpokládali. Týdeník Euro se věnuje nejen špatným výnosům, ale i sporu kolem odrůdy žatecký poloraný červeňák. Někteří pěstitelé upozornili na možnou závadu u jednoho z klonů odrůdy. Chmelařský institut se kvůli ochraně dobré pověsti obrátil na soud.

vvr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme