Převrácený kamion se dřevem zablokoval dálnici D1 na Novojičínsku, poškodil pilíř mostu

Nehoda několika vozidel v pátek v noci zablokovala dálnici D1 ve směru na Prahu. Jeden z kamionů, který vezl dřevo, se převrátil. Informovalo o tom Národní dopravní informační centrum. Poškozený je také pilíř železničního mostu. Provoz na dálnici byl obnoven ve 13.00.

Bravantice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákladní auto. (Ilustrační foto) | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Na víc než devět hodin zablokovala provoz na dálnici D1 ve směru na Olomouc nehoda kamionu, který převážel náklad dřeva. Ten se vysypal na komunikaci a do klád pak narazily další dva automobily. Škoda na vozidlech přesahuje milion korun. „Okolo 13.00 se podařilo dopravu obnovit odstavným pruhem,“ mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Nehoda se stala zhruba v 03:45 na 338. kilometru mezi obcemi Bravantice a Butovice. „Řidič jedoucí ve směru na Ostravu ze zatím nezjištěného důvodu, nelze vyloučit mikrospánek, narazil do středových svodidel. Poškozen byl současně pilíř mostní konstrukce,“ řekla mluvčí. Dodala, že náklad dřeva se vysypal i na silnici v protisměru. Do dřeva pak narazila další dvě auta. „Jedno vozidlo jelo ve směru na Olomouc, druhé ve směru na Ostravu,“ řekla.

Směr na Olomouc byl kvůli nehodě do 13.00 uzavřený. Policisté odkláněli dopravu přes exit 342 - Bravantice. Směr na Ostravu zůstal s opatrností průjezdný.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme