Praha svobodná. Novoroční ohňostroj vyprávěl o cestě k demokracii, trval téměř 11 minut

Tématem novoročního ohňostroje, který v hlavním městě přivítal nový rok 2019, bylo „Praha svobodná aneb 30 let od sametové revoluce“. Pět obrazů, ve kterých každý symbolizoval jednu etapu revoluce v roce 1989, odpálila firma v úterý v 18 hodin z Letné.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pět obrazců na oslavu sametové revoluce. Videozáznam novoročního ohňostroje můžete zhlédnout ZDE.

Podívaná za téměř 2 miliony korun trvala 10 minut a 52 vteřin. Ohňostroj byl dobře pozorovatelný z Dvořákova nábřeží a Pařížské ulice, Mánesova, Čechova a Štefánikova mostu.

Data k ohňostrojům: mrtví ptáci, těžké kovy ve vzduchu, výjezdy záchranky i náklady pro obce

Číst článek

Všechny obrazy - Modlitba, Holé ruce, Jednota, Zakázané ovoce, Svoboda - i zvukový doprovod byly postavené tak, aby v divákovi evokovaly vzpomínky a emoce spjaté s touto dobou.

Celý příběh byl koncipovaný jako vyprávění otce, který sděluje osobní zážitky a zkušenosti z té doby své desetileté dceři.

Kvůli odpalování ohňostroje neprojeli v úterý vpodvečer řidiči některými ulicemi v blízkosti Vltavy. Světelná show začala v 18. hodin, dopravní opatření ale začaly platit už o něco dřív.

„Zejména šlo o Dvořákovo nábřeží, nábřeží Edvarda Beneše, Čechův, Mánesův a Štefánikův most či Most Legií, a to od 16 do 18.30. Omezení se dotkly také provozu tramvají, v těchto lokalitách byl jejich provoz přerušen v 17.30,“ řekl Radiožurnálu mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Radek Duchoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme