Novoroční oslavy byly klidné: přesto několik mrtvých a těžce zraněných

V poklidném duchu se v České republice nesly novoroční oslavy. Například v ulicích metropole byly z pohledu policie, hasičů i záchranné služby klidnější než v letech předchozích. Přímo v souvislosti se silvestrovským veselím nemuseli vyjíždět k žádným závažným úrazům ani velkým požárům. Přesto v centru Prahy zemřel nad ránem šestadvacetiletý Bulhar, který byl pobodán při potyčce skupinky cizinců. V metru u stanice Florenc na trase B přejela ráno souprava člověka, který patrně spadl do kolejiště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pyrotechnika v tržnici

Pyrotechnika v tržnici

Tragicky skončily oslavy pro osmnáctiletého mladíka z Liberce a jeho o tři roky staršího kamaráda. Chlapec držel - podle operačního důstojníka severočeské policie v Ústí nad Labem - pyrotechniku v ruce, když ta náhle explodovala a utrhla mu ruku v rameni. Muž, který stál vedle něj má poraněný obličej a oči.

V Hnanicích na Znojemsku oslavy nepřežil mladý muž. Devatenáctiletý mladík spolu s dalšími lidmi zřejmě odpaloval petardy u penzionu v Hnanicích a podle předběžných údajů policie jej asi deset minut po půlnoci, když ohňostroj skončil, našli ležet na zemi. Podle operačního důstojníka znojemské policie muž po převozu do nemocnice zemřel. Na jihu Moravy byl jinak až na drobné potyčky, vyvolané především alkoholem, klid. Napilno neměli ani hasiči.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme