Novorozenec z Liberce byl zavražděn. Policie žádá veřejnost o pomoc

Smrt novorozence, jehož tělo bylo nalezeno v sobotu v Liberci, policie vyšetřuje jako vraždu. Tělo objevil náhodný svědek v kontejneru na domovní odpad v centru města. Dítě se podle pitvy narodilo donošené a zdravé, řekla krajská mluvčí policie Vlasta Suchánková. Příčinu úmrtí zatím policisté nechtěli z taktických důvodů zveřejnit. Kriminalisté zvažují, zda dítě zabila sama matka, nebo někdo jiný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cvičení zásahových jednotek a Útvaru rychlého nasazení, Praha Braník | Foto: Martin Svozílek

"Soudní pitva prokázala, že dítě se narodilo v devátém měsíci, tedy bylo donošené a zdravé," uvedla Suchánková. Bližší právní kvalifikaci činu kriminalisté zvažují. Může se podle mluvčí jednat o vraždu dítěte, za kterou hrozí 15 až 20 let vězení, nebo vraždu novorozence matkou v rozrušení způsobeném porodem s nižší sazbou od tří do osmi let.

Za vraždu prostitutky v Kolíně si Polák odpyká 19 let vězení, potvrdil soud

Číst článek

Tělo objevil svědek v ulici Na Bídě v sobotu zhruba v 11:30. Policie žádá veřejnost o pomoc. Zajímá ji pohyb lidí a vozidel v této ulici, a to od poledne pátku 10. února do 11:15 v sobotu 11. února. Pomoci by mohli třeba řidiči aut, která jsou vybavena kamerami a mají záznam z místa nálezu v uvedeném čase.

Policii by měli kontaktovat také řidiči taxi, autobusů a tramvají i cestující, pokud v ulici Na Bídě zpozorovali cokoli neobvyklého nebo podezřelého. Informace k případu mohou lidé oznámit na bezplatnou linku 158, nebo na jakékoli služebně policie.

Policisté nyní také zjišťují totožnost matky novorozence. Odhadují počátek jejího těhotenství na začátek léta 2016. Do kontaktu s ní by se mohli dostat zaměstnanci lékáren či zdravotníci. Krajští policisté rovněž požádali o spolupráci kolegy z Polska a Německa, uvedl krajský ředitel policie Vladislav Husák.


ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme