'Cikáni jsou otravný a k ničemu,' napsal náměstek na facebooku. Nepřijatelné, ohradil se ministr průmyslu

Náměstek ministra průmyslu a kandidát ČSSD v Ústeckém kraji Karel Novotný přirovnal na facebooku Romy k medúzám, protože jsou podle něj "otravný a k ničemu". Informoval o tom server Aktuálně.cz.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Novotný | Zdroj: ČTK

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček z ČSSD označil výrok za nepřijatelný a distancoval se od něj. V pátek bude s Novotným o jeho vyjádření mluvit a poté rozhodne o dalším postupu. 

"Povedu s ním na toto téma zásadní rozhovor, z něhož následně vyplynou příslušné závěry," řekl serveru Aktuálně.cz Havlíček.

"Cikáni jsou jako medúzy - otravný a k ničemu," napsal náměstek podle Aktuálně.cz ve facebookové diskusi. Komentář připojil k profilu skupiny Naštvané matky, která vystupuje proti migrantům, Romům nebo sexuálním menšinám.

Ve vzdělávání se dál objevuje diskriminace romských dětí, stojí ve zprávě o stavu lidských práv

Číst článek

"Nezlobte se, nebudu se k tomu teď vyjadřovat. Facebook jsem zrušil a dám k tomu stanovisko zítra," reagoval Novotný.

Novotný je od roku 1998 členem sociální demokracie, v letech 2010 až 2014 působil jako náměstek primátora Mostu. V únoru 2014 se stal náměstkem ministra průmyslu a obchodu pro sekci podnikání a oblast ochrany spotřebitele, od července 2016, kdy úřad ještě vedl Jan Mládek, je politickým náměstkem.

Ministerstvo má nyní devět náměstků. Na ústecké kandidátce ČSSD pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny figuruje Novotný na 13. místě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme