Novou lékárničku si zatím pořídila jen třetina řidičů

Už jen několik týdnů mají čeští motoristé na to, aby své vozy vybavili novými lékárničkami. Dvě třetiny řidičů to zatím nestihli. Pro obchodníky je to ale dobrá zpráva, lékárničky by mohly zdražit. Tématu nových lékárniček jako povinné výbavy automobilů se v Ozvěnách dne Radiožurnálu věnovali Ondřej Franěk ze záchranné služby a krajský koordinátor BESIPu Jan Pechout.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová autolékárnička - ilustr. foto

Nová autolékárnička - ilustr. foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Podle nové vyhlášky musí lékárničky obsahovat například resuscitační masku, termofolii pro zraněného a obvazy s vyšší gramáží. Nové lékárničky budou mít dobu užití čtyři roky, jejich cena se pohybuje okolo tří set korun a nedodržení nové vyhlášky by mohlo řidiče přijít až na dvoutisícovou pokutu.

„Veřejnost s tím nesouhlasí, vidí v tom lobbyistické tlaky, ale odborníci asi ví, co v autě má být k dispozici,“ řekl Radiožurnálu Pechout.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nové autolékárničky tématem Ozvěn dne

„Cena lékárničky je ve srovnání s provozem auta minimální, proto nákup nové lékárny jistě řidiče nezruinuje,“ myslí si Franěk.

Větší zájem o lékárničky ke konci roku možná dovolí obchodníkům zdražit. Výjimkou už teď nejsou lékárničky dvakrát dražší než je jejich běžná cena.

Veronika Sedláčková, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme