Nový člen širšího vedení NKÚ Neuvirt složí slib

Nový člen širšího vedení Nejvyššího kontrolního úřadu Petr Neuvirt dnes složí slib do rukou předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové. Za poslední dva roky je to první zvolený člen kolegia, který není zákonodárcem. Nicméně je členem strany TOP 09.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo NKÚ

Logo NKÚ | Foto: Národní kontrolní úřad

Neuvirt dosud působil jako vrchní ředitel kontrolní sekce úřadu. Místo v kolegiu se uvolnilo poté, co jeho předchůdci skončil mandát. Prezident NKÚ František Dohnal původně navrhoval na toto místo jinou kandidátku, poslanci ji ale odmítli a do kolegia zvolili Neuvirta.

Komplikovaná volba je důsledkem napjatých vztahů mezi prezidentem úřadu Dohnalem a poslanci, a to kvůli obvinění ze špatného hospodaření a zneužití funkce. Hospodářské noviny nicméně informovaly, že Neuvirt loni dostal trest za porušení pravidel pro jízdy s referentskými vozy.

Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme