Nový internetový systém pro zapisování do obchodního rejstříku kolabuje

Firmy a nejrůznější spolky mají problémy se zapsáním do obchodního rejstříku. Informoval o tom server Aktuálně. Nová internetová aplikace, kterou ministerstvo spravedlnosti spustilo v pondělí, totiž někde kolabuje. Úředníci do systému nemůžou vkládat data podle potřeby.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo spravedlnosti

Ministerstvo spravedlnosti | Foto: Filip Jandourek

Problémy s centrálním systémem hlásí řada soudů v zemi. Trable se zapisováním nových firem, spolků nebo jen změnou jejich údajů potvrzuje také mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci:

„Mohu potvrdit, že Městský soud v Praze zaznamenal problémy s nefunkčností nového informačního systému.“

Podle mluvčí ministerstva spravedlnosti Kateřiny Hrochové systém nefungoval jen v začátcích jeho instalace.

„Při náběhu systému bylo jeho využívání omezeno v pondělí celý den, v úterý a ve středu v řádu hodin. Dnes funguje systém od dopoledne bez závažných problémů a výpadků," vysvětluje Hrochová.

Ministerstvo spravedlnosti zatím nedostalo žádnou stížnost na to, že by se některá z firem nebo spolků nemohla ve lhůtě pěti dnů do systému zapsat.

Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme