Nový internetový systém pro zapisování do obchodního rejstříku kolabuje
Firmy a nejrůznější spolky mají problémy se zapsáním do obchodního rejstříku. Informoval o tom server Aktuálně. Nová internetová aplikace, kterou ministerstvo spravedlnosti spustilo v pondělí, totiž někde kolabuje. Úředníci do systému nemůžou vkládat data podle potřeby.
Problémy s centrálním systémem hlásí řada soudů v zemi. Trable se zapisováním nových firem, spolků nebo jen změnou jejich údajů potvrzuje také mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci:
„Mohu potvrdit, že Městský soud v Praze zaznamenal problémy s nefunkčností nového informačního systému.“
Podle mluvčí ministerstva spravedlnosti Kateřiny Hrochové systém nefungoval jen v začátcích jeho instalace.
„Při náběhu systému bylo jeho využívání omezeno v pondělí celý den, v úterý a ve středu v řádu hodin. Dnes funguje systém od dopoledne bez závažných problémů a výpadků," vysvětluje Hrochová.
Ministerstvo spravedlnosti zatím nedostalo žádnou stížnost na to, že by se některá z firem nebo spolků nemohla ve lhůtě pěti dnů do systému zapsat.