Nový kanál České televize Déčko nenaladí stovky tisíc diváků

Česká televize řeší problémy s pokrytím nového dětského kanálu Déčko. Naladit ho nemůžou stovky tisíc lidí. Vedení televize to muselo zohlednit do původních plánů s přesouváním pořadů na novou stanici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká televize | Foto: Tomáš Adamec

Většina dětských pořadů vysílaných dosud na ČT1 a ČT2 se na novou stanici nakonec přece jen přestěhuje.

U těch nejoblíbenějších nakonec vedení televize ustoupilo a jejich vysílání zachovalo i v programovém schematu ČT 2, tak aby o ně malí diváci v těch místech se špatným pokrytím nepřišli. Potvrdila to mluvčí České televize Alžběta Plívová:

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o programových změnách kvůli kanálu pro nejmenší ČT :D zjišťovala redaktorka ČRo Veronika Neprašová.

„Večerníček poběží souběžně jak na ČT2, tak na ČT :D, aby si ho děti mohly užít. Kouzelná školka se přesouvá na ČT :D, tam poběží v premiéře vždy v pět hodin večer od pondělí do pátku, nicméně bude reprizována vždy následující den jak na ČT2 tak na ČT :D a to v 8.30.“

Podle televize má signál přes 80 procent diváků. Nejhorší pokrytí je na střední Moravě a také v Libereckém kraji. Nový kanál tam naladí jen něco přes šest procent lidí a to navíc jen mimo krajské město. V samotném Liberci se zatím lidé na novou stanici nepodívají vůbec.

Šanci tam zatím mají jen lidé, kteří mají kabelovou televizi. Pouze asi pětina lidí pak ČT Déčko naladí na Klatovsku nebo na Třebíčsku a méně než poloviční pokrytí je také na Opavsku, v okolí Příbrami nebo Berouna.

Česká televize spouští vysílání dvou nových kanálů

Číst článek

Ne vždy je ale na vině špatný signál, říká technický ředitel ČT Ivo Ferkl. „Většinou je problém ten, že v tom místě sice signál je, ale je špatně nastavený anténní systém,“ vysvětluje Ferkl.

Lidé mohou zkusit přesunout pokojovou anténu jinam, ve většině případů ale bude nutné najmout odbornou firmu.

Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme