Nový ministr životního prostředí by mohl být znám už dnes

Dnes by už mohlo být jasné, kdo do voleb nově povede ministerstvo životního prostředí. Měla by totiž pokračovat jednání mezi premiérem a Stranou zelených. Premiér Jan Fischer dal nicméně už v pátek jasně najevo, že má zájem celou věc uzavřít už dnes.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

premiér Jan Fischer

premiér Jan Fischer | Zdroj: ČTK

S předsedou zelených Ondřejem Liškou se premiér Fischer viděl v pátek. Jak tehdy potvrdil Liška, o konkrétních jménech se zatím nejednalo. Potvrdil jen to, že vedení resortu zatím převzal náměstek František Korbel. „Na schůzce s panem premiérem jsme si vyjasnili vzájemně stanoviska. Žádná jména případných kandidátů na ministra životního prostředí nepadla. Vím o tom, že František Korbel byl Janem Dusíkem pověřen proto, aby ho zastupoval. František Korbel náměstkem na Ministerstvu životního prostředí,“ sdělil Českému rozhlasu Liška.

Bývalý ministr životního prostředí Jan Dusík se rozhodl odstoupit z funkce ve čtvrtek kvůli sporu o modernizaci elektrárny Prunéřov II.

Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme