Nový objekt pro Svobodnou Evropu se stále hledá

Jednání o stěhování Rádia Svobodná Evropa z centra Prahy pokračují. Zatím je stále jasné jen to, že stanice opustí budovu bývalého Federálního shromáždění poblíž Václavského náměstí. Vhodný objekt, do kterého se přestěhuje, se ale stále ještě hledá. Česká vláda původně navrhla vedení Rádia Svobodná Evropa 10 možných budov. Podle mluvčí stanice Soni Winter ale 9 z nich bylo mimo Prahu a tedy nepřijatelných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rádio Svobodná Evropa | Foto: Jan Rosenauer

Jednání ale stále pokračují a jak říká ministr zahraničí Jan Kavan - skončit by měla do června. "Platí naše snaha shodnout se na vhodné lokalitě a na formě řešení do konce volebního období této vlády. To znamená ne na tom, jak bylo omylem sdělovacími prostředky publikováno zajistit přestěhování, to skutečně není ani technicky možné do června tohoto roku, ale shodnout se na lokalitě," zdůraznil Kavan.

Přehrát

00:00 / 00:00

J.Kavan: Jednáme o lokalitě

Stanice zatím vysílá z budovy bývalého Federálního Shromáždění v centru Prahy a po zářijových teroristických útocích na Spojené Státy Americké představuje v tomto místě velké bezpečnostní riziko. Ministerstvo obrany proto vytipovalo 10 objektů, do kterých by se stanice mohla přestěhovat. Podle ministra zahraničí Jana Kavana se ale okruh možností už zúžil.

Téměř všechny dosud nabízené objekty jsou ale pro Rádio Svobodná Evropa nepřijatelné. Rozhlasová stanice je ochotná přestěhovat se do budovy, která bude nejen přiměřeně velká a vybavená, ale také která bude poblíž trasy metra. Podle mluvčí Rádia Svobodná Evropa Soni Winter - to je také důvod, proč se zatím uvažuje jen o jedné z nabízených variant.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme