Nový počítačový systém na úřadech práce má stále nedostatky

Nový počítačový systém na úřadech práce má stále nedostatky. Ty jsou sice dílčího charakteru, ale zaměstnancům práci buď stěžují, nebo ji zdržují. Většinu závad při vyplácení sociálních dávek se od nového roku podařilo odstranit tak, aby peníze klienti dostávali včas. Jenže podle dohody Ministerstva práce a sociálních věcí s odbory program by měl od dubna fungovat bez potíží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce v Ostravě | Foto: F. Tichý

Podle předsedy Podnikového výboru Úřadů práce České republiky Vlastimila Neumana některé problémy však přetrvávají dál:

„Nejdou zadávat volná pracovní místa, spíše nahodile se naši zaměstnanci dozvídají o provedených změnách.“

Příliš se nepovedl kompletní přesun dat ze starého systému do nového, takže úředník musí ověřovat, jaké informace se převedly a jaké ne.

Na druhé straně program přináší pro klienty i pozitiva - ve starém systému musel žadatel o podporu v nezaměstnanosti doložit všechny dokumenty do konkrétního termínu:

„V současné době nový program umožňuje vyplácet podporu ihned po doložení těch dokladů, nemáme tam, kdy by se spouštěly výplaty,“ doplnila Jindra Vávrová vedoucí oddělení zaměstnanosti na úřadu práce v Českém Krumlově.

Jiří Čondl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme