Sněmovna má opět 200 poslanců. Pirát Navrkal složil slib a nahradil Peksu

Sněmovna je opět kompletní. V úvodu pátečního jednacího dne složil slib nový pirátský poslanec František Navrkal (26). V dolní komoře nahradil Mikuláše Peksu (Piráti), který byl v květnových volbách do Evropského parlamentu. Peksa se vzdal poslaneckého mandátu ve čtvrtek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čerstvý poslanec František Navrkal na snímku z roku 2017 | Zdroj: Flickr | CC BY-SA 2.0

Datový analytik Navrkal je předsedou regionálního sdružení Pirátů v Ústeckém kraji. Před složením slibu převzal od předsedy sněmovny Radka Vondráčka (ANO) osvědčení o zvolení. Změnu ve složení dolní komory projednal také mandátový a imunitní výbor.

Pirát Peksa zvolený do europarlamentu se vzdal mandátu v české sněmovně. Nahradí ho analytik Navrkal

Číst článek

V eurovolbách uspěli i další dva poslanci, a to Radka Maxová (ANO) a Veronika Vrecionová (ODS). I ony by měly v české dolní komoře skončit.

Mandát europoslance však vzniká až zahájením první schůze Evropského parlamentu v novém funkčním období, které je plánováno na 2. července.

Za předsedkyni sociálního výboru Maxovou by měl do sněmovny nastoupit radní Husince na Prachaticku Ondřej Babka a za místopředsedkyni zemědělského výboru Vrecionovou bývalý poslanec a ministr Petr Bendl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme