Nový pražský primátor vzbuzuje u radních nevoli

Už 18 hodin sedí v křesle prvního muže hlavního města Prahy Igor Němec. Včera ho zvolilo funkce primátora jedenatřicet zastupitelů. Volbě ovšem předcházela velmi rozvášněná debata. Především nebylo jasné, jakým způsobem se nový primátor bude vůbec volit. Opoziční zastupitelé navíc ostře zkritizovali desetibodový program s nímž se Igor Němec o funkci ucházel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Igor Němec | Foto: Tomáš Železný

Martin Bursík z KDU - ČSL dokonce řekl, že jde o naprostý nesmysl. "Ten program, někdo tam řekl, že je ambiciózní, mně ten program přišel spíš takový méně hloupý. Především si myslím, že ten člověk by měl být schopen identifikovat priority a snažit se za to krátké období pracovat na těch prioritách. Ten program je takový široký od sbírání psích exkrementů až po důstojné organizování summitu NATO v Praze. Já si myslím, že to do jisté míry vypovídá o schopnostech tohoto kandidáta na primátora."

Igor Němec byl na funkci primátora jediným kandidátem. Včera zvítězil také proto, že ho podpořili silnou měrou komunisté. Opoziční lidovci i unionisté byli proti. Pro Němce nehlasovali i někteří spolustraníci a několik členů koaliční ČSSD. Proč Němce nevolil na post primátora, vysvětluje lidovec Marián Hošek. "Nedomnívám se, že je silnou osobností. Nedomnívám se, že provede nějaké zásadnější změny. Já se domnívám, že to co je potřeba v Praze udělat, není možné během 3 měsíců uskutečnit."

Igor Němec bude prvním mužem Prahy pouze 4 měsíce. Už nyní ale ví, že se o funkci bude ucházet i na podzim jako jeden z lídrů ODS na post primátora pro komunální podzimní volby.

Markéta Kaclová, Patrik Kaizr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme