Nový provozovatel registru vozidel vzejde z otevřeného výběrového řízení

Nový provozovatel Centrálního registru vozidel poprvé v historii vzejde z otevřeného výběrového řízení. Ministerstvo dopravy vypsalo tendr na čtyřletý provoz systému za 122 milionů korun, zároveň vypsalo výběrové řízení na provoz dopravně-správních agend. Zakázka vyjde na 163 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Podle ministra dopravy v demisi Zdeňka Žáka nový systém ulehčí i řidičům.

„Nově už nebude zakládán papírový spis, ale vše proběhne elektronicky. Druhá věc - neobtěžování uchazečů, protože vše proběhne ne jednom místě, a třetí výrazný bonus je, že to umožní koupit si svou vlastní značku,“ upřesnil Žák.

Výsledky tendrů by podle ministra mohly být známé do tří měsíců. Pokud nenastanou zásadnější komplikace, měl by se podle úřadu stihnout březnový termín konce platnosti současných smluv s Telefónikou O2 a společností ICZ.

Současné výběrové řízení je první otevřenou soutěží na provozovatele registru vozidel. Zakázku původně dostala bez soutěže společnost ATS - Telcom, kterou vloni po vypršení smlouvy rovněž bez výběrového řízení nahradily právě Telefónica O2 a ICZ.

Nový systém krátce po spuštění opakovaně zkolaboval a od té doby je pomalý. Provozovatel čelil kritice také za velké množství faktických chyb v údajích.

Eva Kézrová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme