Nový ředitel České televize Petr Dvořák se ujme své funkce

Nově zvolený ředitel České televize Petr Dvořák dnes oficiálně nastoupí do čela této veřejnoprávní instituce. Rada ČT ho před týdnem vybrala v tajném hlasování celkem z pěti kandidátů. V televizi ho nebudou vítat manažeři Robert Kvapil, Roman Bradáč, Lujza Oravcová a Robert Žádník. Ti všichni totiž podali výpověď. Rada už také navrhla Dvořákův plat - 200.000 korun. Na roční dvoumilionový bonus nový šéf dosáhne, jen když splní 12 úkolů, které mu radní vepsali do manažerské smlouvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Dvořák při volbě generálního ředitele České televize | Foto: Filip Jandourek

„Programové změny, které já dokážu ovlivnit, si myslím, že mohou nastat nejdříve o Vánocích, spíše až v průběhu jarního schématu, protože v tuto chvíli je sezóna rozběhlá a já si myslím, že by nebylo správné ani ekonomické, kdybych do ní teď nějakým rychlým nebo hektickým způsobem vstupoval.“

Dvořák navrhuje snížení provozních i personálních nákladů televize a vytvoření nového kanálu pro děti. Chce také posílit tým zpravodajských Událostí.

47letý Petr Dvořák vystudoval technickou kybernetiku na ČVUT a manažerský titul MBA získal na University of Chicago v USA. V čele největší české soukromé televize stál 7 let. Ještě před tím spolupracoval se skupinou PPF, kterou také zastupoval v orgánech řady firem.

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme