Nový sníh dělá problémy na silnicích, na horách ho není dost

S novým sněhem bojují silničáři na Jesenicku a Šumpersku. Po týdnech klidu opět vyjeli do terénu s veškerou technikou. Jen v noci na dnešek napadlo v některých částech okresů až 15 centimetrů sněhu. S menší vrstvou sněhu na vozovkách se museli vypořádat i cestáři z níže položených okresů Olomouckého kraje. Podle dispečera šumperských silničářů se všechny silnice daří udržovat sjízdné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

auto | Foto: Jan Rosenauer

Ideální lyžařské podmínky zatím mnoho lidí do hor nenalákaly. Vlekaři ve všech horských střediscích, která jsou ještě v provozu tvrdí, že se u lanovek vůbec nečeká. Fronty nikde nejsou. Lyžuje se v Krkonoších, Beskydech nebo Jeseníkách. Dobré podmínky jsou i na Šumavě. Zasportovat si ale můžete jen na Zadově, kde je až metr sněhu. Ostatní šumavská střediska v jižních Čechách už sezónu ukončila. Běžkaři mohou v okolí Zadova vyběhnout do stop na tratích v celkové délce 30 kilometrů, které jsou upravené od včerejška.

Zima se u nás stále hlásí o slovo. Na horách přes noc přibyl další sníh. V západní části Šumavy napadlo 30 centimetrů nové sněhové pokrývky. Více se dozvíte od Marcela Maxy z Horské služby na Špičáku. "Na hřebenech je asi necelej půlmetr sněhu, jinak momentálně sněží stále, i když už drobněji, teplota je kolem dvou stupňů pod nulou, vleky jsou v provozu pouze ty, na kterých bylo umělé zasněžování a běžecké stopy asi upraveny nebudou, protože foukal silný vítr, takže se budou dělat sněhové jazyky."

V Krkonoších opět hrozí laviny. Horská služba varuje před hřebenovými tůrami. V našich nejvyšších horách neustává sněžení. Lyžování ale znepříjemňuje silný nárazový vítr, kvůli kterému se zastavily i některé lanovky. Vánice na hřebenech hor nadále snižuje viditelnost. Zafoukány jsou také některé úseky zimních cest. Nárazový vítr o síle vichřice ráno zastavil i provoz lanovek na Medvědín a na pláně ve Špindlerově mlýně. Horská služba nedoporučuje hřebenové túry a varuje také před zvyšujícím se lavinovým nebezpečím. Sesuvy hrozí zejména v Kotelních jamách.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Jana Mertová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme