Nový sníh dělá problémy na silnicích, na horách ho není dost

S novým sněhem bojují silničáři na Jesenicku a Šumpersku. Po týdnech klidu opět vyjeli do terénu s veškerou technikou. Jen v noci na dnešek napadlo v některých částech okresů až 15 centimetrů sněhu. S menší vrstvou sněhu na vozovkách se museli vypořádat i cestáři z níže položených okresů Olomouckého kraje. Podle dispečera šumperských silničářů se všechny silnice daří udržovat sjízdné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

auto | Foto: Jan Rosenauer

Ideální lyžařské podmínky zatím mnoho lidí do hor nenalákaly. Vlekaři ve všech horských střediscích, která jsou ještě v provozu tvrdí, že se u lanovek vůbec nečeká. Fronty nikde nejsou. Lyžuje se v Krkonoších, Beskydech nebo Jeseníkách. Dobré podmínky jsou i na Šumavě. Zasportovat si ale můžete jen na Zadově, kde je až metr sněhu. Ostatní šumavská střediska v jižních Čechách už sezónu ukončila. Běžkaři mohou v okolí Zadova vyběhnout do stop na tratích v celkové délce 30 kilometrů, které jsou upravené od včerejška.

Zima se u nás stále hlásí o slovo. Na horách přes noc přibyl další sníh. V západní části Šumavy napadlo 30 centimetrů nové sněhové pokrývky. Více se dozvíte od Marcela Maxy z Horské služby na Špičáku. "Na hřebenech je asi necelej půlmetr sněhu, jinak momentálně sněží stále, i když už drobněji, teplota je kolem dvou stupňů pod nulou, vleky jsou v provozu pouze ty, na kterých bylo umělé zasněžování a běžecké stopy asi upraveny nebudou, protože foukal silný vítr, takže se budou dělat sněhové jazyky."

V Krkonoších opět hrozí laviny. Horská služba varuje před hřebenovými tůrami. V našich nejvyšších horách neustává sněžení. Lyžování ale znepříjemňuje silný nárazový vítr, kvůli kterému se zastavily i některé lanovky. Vánice na hřebenech hor nadále snižuje viditelnost. Zafoukány jsou také některé úseky zimních cest. Nárazový vítr o síle vichřice ráno zastavil i provoz lanovek na Medvědín a na pláně ve Špindlerově mlýně. Horská služba nedoporučuje hřebenové túry a varuje také před zvyšujícím se lavinovým nebezpečím. Sesuvy hrozí zejména v Kotelních jamách.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Jana Mertová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme