Nový spor mezi Hradem a premiérem: pozval, či nepozval prezident na novoroční oběd i rodinu Sobotky?

Prezident Miloš Zeman popřel, že by na tradiční novoroční oběd 2. ledna v Lánech pozval jen premiéra. Předseda vlády a ČSSD Bohuslav Sobotka napsal ve středu na twitteru, že na návrh Hradu bude setkání ryze pracovní a bez manželek. Zeman to označil za lež.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad, Praha (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Prezident tvrdí, že Sobotku i jeho rodinu na oběd osobně pozval už před měsícem. Žádné změny podle něj hradní kancelář nenavrhovala.

„Hrad žádný takový návrh, tím méně pokyn, nevydal. Buď si to vymyslel sekretariát ministerského předsedy, nechci pátrat po důvodech, které k tomu vedly, a chci pevně věřit, že si to nevymyslel ministerský předseda sám,“ uvedl Miloš Zeman.

Premiér Bohuslav Sobotka říká, že vycházel z informací, které Úřadu vlády poskytl šéf hradního protokolu Jindřich Forejt.

„Ta komunikace je popsána, jsou svědci, kteří tu komunikaci potvrzují, a já jsem byl informován pracovníky Úřadu vlády na základě informací, které poskytl pan Forejt. Příslušní pracovníci Úřadu vlády jsou připraveni tuto věc potvrdit,“ reagoval premiér a doplnil:

„Já myslím, že ten problém se jmenuje pan Forejt a že pan Forejt by měl jasně říci, proč poskytl Úřadu vlády takovouto informaci, jakou poskytl.“

Pokud Hrad formát novoročního oběda přehodnotil a zúčastní se ho i manželky, Sobotka to vítá. Úřad vlády ale podle něj dosud nemá z Hradu žádné oficiální informace, které by Forejtův návrh měnily.

Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme