Nový středočeský hejtman David Rath mění vedení krajských nemocnic

Vedení krajských nemocnic ve středních Čechách se mění. O odvolání dosavadních šéfů nemocnic v Benešově, Kolíně, Kladně, Mladé Boleslavi a Příbrami rozhodla vyměněná představenstva nemocnic. Ta původní odvolal hejtman kraje, sociální demokrat David Rath už v pondělí. Změny v nemocnicích tak začaly jen několik hodin poté, co byl Rath zvolený do funkce.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath

David Rath | Foto: Štěpán Kotrba

Hejtman David Rath Radiožurnálu vysvětlil, proč bylo nutné postupovat tak rychle: "Zjistili jsme, že bez výměny představenstev akciových společností, kterými nemocnice jsou, a bez výměny ředitelů nejsme schopni zrealizovat k 1. lednu zrušení poplatků v krajských nemocnicích. To musejí realizovat ta představenstva a příslušní ředitelé. A vzhledem k tomu, že jsou to akciové společnosti, tak byť je kraj stoprocentním akcionářem, tak nemůže managmentu akciové společnosti nic nařizovat."

Odvolaní ředitelé nemocnic v Kladně, Kolíně, Příbrami, Mladé Boleslavi a Benešově se tuto informaci dozvěděli až od novinářů. Ředitel nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově Miroslav Petrik to považuje ze strany nového vedení kraje za podraz na pacienty:

"Já jsem žádal Středočeský kraj o potvrzení těchto informací. Nikdo se mnou nekomunikoval, nikdo mi nezavolal a nikdo mě nepožádal, abych si přijel do Prahy převzít odvolání. A považuji to za přinejmenším hodně amatérské a nezodpovědné vůči klientům nemocnice a celému systému. Nicméně v tuto chvíli je pro mě priorita, než přeberu písemné odvolání, řídit nemocnici tak, aby byla zabezpečená kvalitní péče."

Přečtěte si také:
Kontroly nemocnic ve Středočeském kraji chystá budoucí hejtman David Rath

Veronika Malá, Katarína Brezovská, Pavel Pavlas, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme