Novým důvodem k výpovědi může být porušení nemocenské

Krátit si čas na nemocenské návštěvami známých nebo prací pro někoho jiného se už lidem nemusí vyplatit. Zaměstnavatel by je za to totiž mohl propustit. Umožnit mu to má novela zákoníku práce. Informaci přinesl server Týden.cz. Materiál teď míří do vnějšího připomínkového řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka | Foto: Tomáš Adamec

Nový důvod k výpovědi zákoník formuluje jako porušovaní režimu dočasně práce neschopného. Náměstek ministra práce a sociálních Petr Šimerka tvrdí, že v současné době zaměstnavatelé nemají v ruce nástroj, jak zaměstnancům ve zneužívaní pracovní neschopnosti zabránit.

„V řadě případů docházelo k tomu, že zaměstnanci dobu nepřítomnosti v práci využívali například k tomu, že chodili pracovat někam jinam,“ řekl Petr Šimerka.

Na nové opatření se příliš netváří odbory. Podle nich by ho mohli zaměstnavatelé snadno zneužít.

„Aby se třeba nestalo, že přijde kontrola a ten člověk je třeba v nemocnici nebo je někde u lékaře, aby v tom byla zohledněna i ta druhá strana,“ říká místopředsedkyně zdravotnických a sociálních odborů Dagmar Žitníková.

Náměstek Šimerka tvrdí, že o navrhované změně se ještě povede diskuze a je možné, že se ve finální podobě zákona nakonec vůbec neobjeví.

Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme