Novým kancléřem Senátu bude František Jakub

Novým kancléřem Senátu zvolil organizační výbor horní komory parlamentu Františka Jakuba, donedávna šéfa Komise cenných papírů. Stalo se tak na návrh šéfa Senátu Přemysla Sobotky z ODS. Nový kancléř nastupuje do své funkce 1. listopadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Valdštejnský palác | Foto: Jan Rosenauer

František Jakub, který byl vybrán z celkem 82 uchazečů, nastupuje do pozice kancléře po odvolaném Pavlu Pelantovi, který musel odejít v srpnu mimo jiné kvůli problematické stavbě garáží pod historickými budovami Parlamentu. František Jakub se chce soustředit nejen na zajištění bezchybného servisu senátorům, ale i na větší otevření Senátu veřejnosti.

"Mediální obrázek vůči veřejnosti tvoří samotní senátoři. Od aparátu, tedy i ode mne, se bude chtít, abychom se snažili, aby Senát byl vnímán celou veřejností jako pojistka zákonnosti. To je klíčové poslání Senátu a je potřeba, aby to tak veřejnost vnímala," řekl o své představě o úkolech kancléře Senátu Jakub.

Nový kancléř se bude muset vypořádat mimo jiné s právě dokončeným personálním auditem, tedy doposud nezveřejněnou prověrkou vytíženosti všech zaměstnanců horní komory. Jak přesně s auditem naloží, Jakub zatím říct nechce.

"Já vás zklamu, nedokážu na tuto otázku odpovědět. Nejdříve se chci seznámit s auditem. Přicházím z vnějšku, z Komise pro cenné papíry, která měla 120 zaměstnanců. Takže já nedokážu říct, zda 220 zaměstnanců na 81 senátorů je v tuto chvíli hodně nebo málo. Až se seznámím se závěry interního auditu, tak navrhnu některá řešení a určitě na tom zapracujeme," řekl Českému rozhlasu Jakub.

Vít Dvořák, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme