Novým ministrem spravedlnosti by mohl být advokát Papež

Jihočeský advokát Vladimír Papež je žhavým kandidátem na ministra spravedlnosti. Ve funkci by měl nahradit vicepremiéra Pavla Rychetského, který se stane ústavním soudcem. Premiér Vladimír Špidla měl jméno nového ministra oznámit už během víkendu. Rychetský čeká, že tak předseda vlády udělá zítra, kdy předá prezidentovi jeho demisi. Někteří sociální demokraté ale mají k možnému novému ministru výhrady kvůli tomu, že Papež měl v minulosti problém se řízením pod vlivem alkoholu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Socha spravedlnosti | Foto: Neznámý

Radiožurnálu to potvrdil předseda sociálně-demokratických poslanců Petr Ibl. "Myslím si, že osoba, která měla přestupek spočívající v řízení pod vlivem alkoholu a na základě toho odebrané řidičské oprávnění, není tím nejlepším kandidátem na ministra spravedlnosti. Myslím si, že je to handicap, který by ho nějakým způsobem omezoval."

Šéf poslanců ČSSD Ibl současně pro Radiožurnál zdůraznil, že jmenování ministrů je plně v kompetenci premiéra.

Jitka Kupčová, předsedkyně jihočeské krajské organizace ČSSD, kam Papež jako člen sociální demokracie patří, své výhrady k Papežovi Radiožurnálu potvrdila. "Znám ho jako schopného advokáta, příjemného člověka, a když jsme se dozvěděla, co se přihodilo s řidičřiským průkazem tak abych pravdu řekla, tak to pokládám za problém v souvislosti s případným jmenováním ministrem spravedlnosti."

Markéta Kaclová, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme