Novým náměstkem pro uniformovanou policii bude Jan Brázda

Policejní prezident jmenoval nového náměstka pro uniformovanou policii. Stal se jím dosavadní druhý muž západočeské policie plukovník Jan Brázda. Rozkaz přijal v pátek a do nové funkce nastoupí 16. ledna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Brázda | Zdroj: ČTK

Policejní náměstek Jan Brázda bude dělat podobnou práci, jako dělal v rámci západních Čech, tedy řídit policisty v uniformě.

"Pověření náměstkem policejního prezidenta už mám. Je to samozřejmě určitý kariérní postup v mé profesi. Dosáhl jsem určitě jedné z nejvyšších met," řekl Českému rozhlasu o svém jmenování Brázda.

Jan Brázda na sebe upozornil vloni, když podal trestní oznámení na plzeňskou státní zástupkyni, která dozorovala vyšetřování jeho podílu na zásahu na CzechTeku v Mlýnci na Tachovsku.

"Protože se mi zdálo jednání státního zastupitelství neprávní, tak jsem se proti tomu odvolal, ale to bych nerad spojoval se svou novou funkcí," vyjádřil se Brázda.

V řadách policie je Brázda od roku 1976. Vystudoval práva a postupně zastával řadu vysokých postů, včetně pozice šéfa plzeňské policie.

Marie Matúšů, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme