Novým předsedou ODA Michael Žantovský

Občanskou demokratickou alianci povede senátor Michael Žantovský. Rozhodli o tom po třikrát opakovaných volbách v Třešti na Jihlavsku delegáti celostátní konference ODA. Dosavadní místopředseda strany Žantovský zdůraznil, že jeho úkolem bude v nejbližším období dovést ODA pod křídly Čtyřkoalice k vítězství v parlamentních volbách v příštím roce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volba předsedy, která měla skončit už dopoledne se o několik hodin protáhla. Někteří kandidáti, mezi kterými byl mimo jiné místopředseda ODA Oldřich Kužílek a šéf strany Daniel Kroupa, se postupně vzdávali nominací na funkci. Během jednání se ukazovalo, že aliance je rozdělena v některých názorech, zejména pak v tom, zda se má začlenit do sdružení konzervativních, nebo liberálních evropských stran.

Spolu se stranou přebírá Žantovský i 70 miliónový dluh, kterého se aliance ani po devíti letech nedokázala zbavit. V roce 1992 si na volby půjčila od Kreditní a průmyslové banky 40 miliónů, úvěr však nesplácela a úroky zvýšily částku skoro na dvojnásobek. Bývalý předseda Daniel Kroupa delegátům řekl, že z každého příjmu aliance jde deset procent České pojišťovně, která přebrala dluh po zkrachované Kreditní a průmyslové bance. ODA by ráda, aby někdo odkoupil dluh jako pohledávku a kapitalizoval ji, pojišťovna s tím však nesouhlasí.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme