Novým předsedou poslanců ČSSD je Michal Kraus

Poslanci sociální demokracie dnes v tajném hlasování volili svého nového předsedu. Funkce byla neobsazená od začátku roku, kdy rezignoval po slovech kritiky premiéra Stanislava Grosse Petr Ibl. Před 15. hodinou tajné hlasování skončilo. Šéfem poslaneckého klubu ČSSD se stal Michal Kraus. Ve třetí volbě získal 40 hlasů. Jeho protivník Zdeněk Koudelka před druhým kolem odstoupil. Třetím, kdo o funkci předsedy poslaneckého klubu sociální demokracie usiloval, byl Miloš Melčák, který ale vypadl už v prvním kole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Kraus | Foto: Martin Štěrba

Michal Kraus chce poslanecký klub ČSSD především konsolidovat a sjednotit. Toho chce dosáhnout mimo jiné tím, že poslanci budou mít k dispozici dostatek informací.

"Jakékoli rozpory, teď mám na mysli rozpory, které nevyplývají z podstaty věci ve vztahu k názoru na konkrétní problém, jsou věci, které snižují autoritu klubu, snižují autoritu sociální demokracie, protože volič jako takový nemá nic rád méně, než politickou stranu, která je nejednotná, která je nečitelná, která je rozhádaná."

Šéf strany Stanislav Gross říká, že nový předseda musí být někdo, kdo má širší důvěru a dokáže dát práci klubu novou dynamiku a zvýší aktivitu poslanců. "Já si myslím, že to není jen o vedení. Já si myslím, že to je o celkovém přístupu každého jednotlivce a jeho aktivitě. Ti lidé musí vědět, že tady ve sněmovně je třeba daleko důrazněji prosazovat svoji politiku."

Prvním místopředsedou sociálně demokratického klubu byl znovu zvolen Michal Hašek, který tuto funkci už zastával.

Markéta Kaclová, Marika Táborská, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme