Novým předsedou poslaneckého klubu KDU-ČSL byl zvolen Pavel Severa

Novým šéfem poslaneckého klubu KDU-ČSL se stal poslanec Pavel Severa. Po těsném tajném hlasování (7:6) vystřídal dosavadní předsedkyni Michaelu Šojdrovou. Té totiž vypršel mandát. Šojdrová bude nově první místopředsedkyní klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Severa | Foto: Poslanecká sněmovna

"Není dobré v tom hledat přetahování o moc, ale snahu o lepší komunikaci, případně snahu o to, abychom si vyzkoušeli jiný model. Nemám pocit, že to přinese nějaké pnutí. Naopak si myslím, že to situaci v KDU-ČSL může zklidnit," řekl nový předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Pavel Severa bezprostředně po volbě.

Proti Šojdrové kandidoval Severa už před rokem - tehdy ho ale v souboji o vedení poslaneckého klubu těsně porazila. Dnešní porážku nesla Michaela Šojdrová statečně:"Já jsem poblahopřála novému předsedovi klubu. Když jsem začínala pracovat jako předsedkyně klubu, tak jsem si řekla, že každý člen klubu by si měl vyzkoušet, co je to řídit tuhle partu."

Někteří koaliční ale i opoziční poslanci ale za prohrou Michaely Šojdrové vidí nadcházející prezidentskou volbu. Bývalá šéfka klubu totiž dávala jasně najevo podporu pro ekonoma Jana Švejnara. Vedení strany ale doporučilo svým zákonodárcům volit Václava Klause.

Martina Lustigová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme