Novým ředitelem by mohl být bývalý finanční ředitel

Česká televize po více než dvou týdnech obnovila normální vysílání. Diváci mohli zase sledovat zpravodajství připravované stávkujícími redaktory. Ti nadále odmítají jednat s ředitelkou zpravodajství Janou Bobošíkovou a trvají na odstoupení generálního ředitele Jiřího Hodače a jeho týmu. Na jeho postě by jim nevadil bývalý finanční ředitel Ladislav Palusek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jako možného kandidáta ho potvrdil ministr kultury Pavel Dostál. Jeden z redaktorů nespokojených se současným vedením Marek Vítek Českému rozhlasu řekl, že proti Ladislavu Paluskovi jako finančnímu odborníkovi nic nenamítají ani stávkující zaměstnanci České televize.

Objevují se ale hlasy, které zpochybňují nezávislost Ladislava Palusky a dávají jeho osobu do spojení se sociálními demokraty. Příčinou těchto tvrzení je více než roční Paluskovo působení ve funkci náměstka ministra kultury Pavla Dostála.

Ředitelka zpravodajství České televize Jana Bobošíková nehodlá opustit svou funkci, přestože ji její podřízení na Kavčích Horách odmítají respektovat. Bobošíková uvedla, že dovede do konce personální změny, které učinila - tedy okamžité výpovědi a výpovědi s dvouměsíční lhůtou. Chce také jednat se zaměstnanci, kteří se nezamkli ve velíně. Podle šéfky právního oddělení Věry Valterové, která zastupuje generálního ředitele Hodače, by zaměstnanci zpravodajství měli začít Bobošíkovou respektovat.

Členové kulturního výboru sněmovny horečně připravují podklady pro páteční jednání dolní komory parlamentu, která by měla krizi ve veřejnoprávní televizi řešit a přijmout novelu zákona o České televizi. Zatím vše nasvědčuje tomu, že pozítří bude televizní rada patrně odvolána a její pravomoci přejdou na sněmovnu, jak to prosazují sociální demokraté a lidovci.

Unionisté by byli raději, aby pravomoci rady převzal ministr kultury, ODS je proti oběma variantám.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Helena Šulcová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme