Novým ředitelem TV Barrandov bude možná bývalý šéf Novy Vladimír Železný

Na českém televizním trhu se pravděpodobně chystá zajímavý personální tah, do čela TV Barrandov by měl nastoupit zakladatel a dlouholetý ředitel komerční televize Nova Vladimír Železný. Měl by vystřídat dosavadního generálního ředitele a majitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa. Televize má změnu oznámit zítra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Železný | Foto: Česká televize

Vedení stanice zatím odmítlo informaci, kterou dnes uvedl s odkazem na několik nezávislých zdrojů server DigiZone.cz , potvrdit s tím, že více sdělí na zítřejší tiskové konferenci.

Šéfredaktor DigiZone.cz Jan Potůček Radiožurnálu řekl, že jejich informace vycházejí z důvěryhodných zdrojů. „Jsou to zdroje velice blízké TV Barrandov i dalším televizím. Snažil jsem se získat i oficiální vyjádření televize Barrandov a bylo zajímavé, že na dotaz nereagovali a potom si i vypínali telefony,“ popsal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do čela TV Barrandov by měl podle serveru DigiZone.cz nastoupit zakladatel televize Nova Vladimír Železný. Hostem polední publicistika Radiožurnálu byl šéfredaktor DigiZone.cz Jan Potůček

Podle Potůčka by příchod Vladimíra Železného mohl pro televizní stanici Barrandov znamenat stabilitu. Připomněl, že televize po loňské změně majitele vystřídala pět generálních ředitelů.

„Což je na jeden rok až dost. A pokud přijde takovýto velký matador, který televizi rozumí a rozumí i cílové skupině, na kterou se TV Barrandov obrací, tak to bude jedině dobře,“ uvedl.

Dodal, že pro kariéru samotného Vladimíra Železného by návrat na post televizního ředitele bylo zajímavým zakončením jeho působení na mediálním trhu.

„Protože TV Barrandov cílí na starší diváky, na ty, kteří vyrostli s televizí Nova, která byla první velkou celoplošnou komerční televizní stanicí ve střední Evropě. Tito diváci nyní zestárli a v podstatě jim nemá český televizní trh co nabídnout, právě kromě televize Barrandov,“ vysvětlil.

Pokud Vladimír Železný přeskupí programové schéma a vychytá současné chyby televize, může podle Potůčka TV Barrandov pomoci k lepším výsledkům. „Není nereálné dostat se až na 10procentní podíl na trhu ze současných necelých pěti,“ odhadl.

Vladimír Železný se naposledy podílel na projektu oživení celoplošného multiplexu 4 a plnoformátové televize Pohoda v Ostravě. Kvůli sporu železného s americkou CME muselo Česko zaplatit jeho majiteli Ronaldu Lauderovi v arbitráži za špatnou ochranu investic 10 miliard korun.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme