Novým ředitelem Ústřední vojenské nemocnice bude neurochirurg Masopust. Nastoupí na začátku července

Novým ředitelem pražské Ústřední vojenské nemocnice bude od 1. července neurochirurg Václav Masopust. Sdělil to mluvčí ministerstva obrany David Polák. Ve funkci vystřídá Miroslava Zavorala, který na vlastní žádost skončí na konci června. Nemocnici vedl od roku 2010.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústřední vojenská nemocnice, ilustrační foto

Ústřední vojenská nemocnice na rozdíl od dalších více než deseti fakultních nemocnic v největších českých městech nezřizuje ministerstvo zdravotnictví | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Masopust je od ledna 2024 ředitelem Vojenské nemocnice Brno. „Po jeho přesunu do vedení Ústřední vojenské nemocnice v Praze počítá ministerstvo obrany vypsat během letních měsíců řádné výběrové řízení na obsazení pozice ředitele Vojenské nemocnice Brno,“ uvedlo ministerstvo obrany v tiskové zprávě.

‚Po zralé úvaze a s ohledem na svůj věk.‘ Zavoral odstoupil z funkce šéfa Ústřední vojenské nemocnice

Číst článek

O Zavoralově odchodu z čela nemocnice informovalo ministerstvo letos v dubnu. „Učinil jsem tak po zralé úvaze a s ohledem na můj věk. Dále se chci soustředit výhradně na medicínu a na péči o pacienty,“ uvedl tehdy sedmdesátiletý Zavoral.

Masopust uspěl ve výběrovém řízení mezi pěti kandidáty. „Pan plukovník Masopust splnil všechny podmínky a vyhrál ve výběrovém řízení, proto došlo k jeho jmenování. Přeji mu především hodně sil do jeho práce a věřím, že pod jeho vedením bude nemocnice dále rozvíjet špičkovou péči,“ uvedla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Zavoralovi poděkovala za jeho čtrnáctiletou službu.

Masopust je absolventem 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, v letech 1995 až 2013 pracoval jako sekundární lékař na neurochirurgickém oddělení Ústřední vojenské nemocnice. Zúčastnil se zahraničních operačních nasazení v Iráku, Afghánistánu a Kurdistánu, je nositelem Medaile Za služby v ozbrojených silách a Medaile Severoatlantické aliance.

Černochová usiluje o odchod Zavorala z vedení Ústřední vojenské nemocnice. Důvod není jasný

Číst článek

Masopust je také spoluautorem tří knih zabývajících se neurochirurgií a publikoval 30 recenzovaných článků v českých i zahraničních časopisech z oblasti chirurgické léčby bolesti a neuromodulace.

Ústřední vojenská nemocnice na rozdíl od dalších více než deseti fakultních nemocnic v největších českých městech nezřizuje ministerstvo zdravotnictví, spolu s vojenskými nemocnicemi v Brně a Olomouci ji řídí ministerstvo obrany. Server iROZHLAS.cz loni v květnu napsal, že se Zavorala pokouší zbavit Černochová. S odvoláním na dva zdroje uvedl, že podle nich chce ministryně vyvolat dojem, že Zavoral odchází dobrovolně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme