Novým ukrajinským velvyslancem v Česku bude Zvaryč. Dosud byl ambasadorem v Polsku

Novým ukrajinským velvyslancem v České republice bude Vasyl Zvaryč, který byl dosud v čele ambasády v Polsku. Jmenoval ho prezident Volodymyr Zelenskyj, vyplývá z informací na webu ukrajinské hlavy státu.

Aktualizováno Kyjev/Praha (Aktualizováno: 22:52 21. 6. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský velvyslanec v Polsku Vasyl Zvarych se účastní tiskové konference s polským a ukrajinským ministrem zdravotnictví o zdravotnické pomoci Ukrajině v Medevac Hubu na letišti v Jasionce u Rzeszowa na jihovýchodě Polska, 28. prosince 2022.

Novým ukrajinským velvyslancem v České republice bude Vasyl Zvaryč, který byl dosud v čele ambasády v Polsku | Foto: Darek Delmanowicz | Zdroj: Profimedia

Post nebyl obsazený téměř dva roky poté, co se předchozí velvyslanec v Praze Jevhen Perebyjnis přesunul na post náměstka ukrajinského ministra zahraničí.

Ve Varšavě Zvaryč působil jakožto velvyslanec od roku 2022, na ambasádě v Polsku ale v různých pozicích pracoval už v minulosti. Zkušenosti má také z velvyslanectví své země ve Spojených státech či v Turecku.

Kdy se ujme funkce v Praze, nebylo z prohlášení ukrajinské prezidentské kanceláře jasné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme