Novým velitelem vzdušných sil František Padělek

Generál František Padělek se stal novým velitelem vzdušných sil armády České republiky. Rozkaz prezidenta republiky Václava Havla jako vrchního velitele ozbrojených sil během mezinárodní přehlídky armádního letectva v Hradci Králové oznámil ministr obrany Jaroslav Tvrdík. Dosavadní zástupce náčelníka generálního štábu ve funkci nahradil odstupujícího Ladislava Klímu. Plnohodnotně se své funkce ujme až 30. září.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podrobnosti k jeho jmenování řekl Českému rozhlasu mluvčí Hradu Ladislav Špaček: "Jde o změnu, která se očekávala, protože dosavadní velitel leteckých sil generál Klíma oznámil své rozhodnutí odejít z letectva již před několika měsíci. Prezident republiky Václav Havel přijme oba generály v nejbližších dnech a Ladislavu Klímovi poděkuje za jeho dosavadní působení v oboru."

Pro generála Padělka nebylo jmenování do funkce šéfa vzdušných sil žádným překvapením. V České televizi upřesnil, s jakými plány velitelství letectva přebírá: "Jsem připraven vzít na sebe odpovědnost za další pokračování vojenského letectva. Uvědomuji si, že to není jednoduchá úloha, ale doufám, že se zhostím své funkce dobře."

Podle mluvčího ministerstva obrany Milana Řepky dojde v období do nástupu nového velitele k předávání agendy velitelství letectva, které vždy znamená zdlouhavou proceduru. "Pan generál Padělek má poměrně dobré informace o tom, jakou agendu velitelství vzdušných sil obnáší, v této struktuře již pracoval. Proces je dlouhý protože ta agenda je poměrně široká a je na ní potřeba dostatek času."

O pravých příčinách svého odchodu z armády nechce generál Klíma zatím nechce hovořit."Těch důvodů je mnoho a nechtěl bych je v současné době zveřejňovat. Týkají se většinou osobního charakteru." Jak Českému rozhlasu díle řekl, nemá zatím ani představu, co bude v civilu dělat: "Jsem tak pracovně vytížen, že jsem neměl čas přemýšlet o tom, jestli se budu věnovat svým soukromým aktivitám."

Petr Doležel, Viktorie Hošková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme