Novým vicepremiérem pro ekonomiku bude Jiří Havel

Vicepremiéra pro ekonomiku Martina Jahna nahradí ve funkci předseda dozorčí rady ČEZ a bývalý šéf Fondu národního majetku Jiří Havel. Oznámil to premiér Jiří Paroubek. Prezident Václav Klaus přijme Jahnovu demisi posledního prosince a je připraven jmenovat Jiřího Havla na počátku ledna členem vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Havel | Zdroj: ČTK

Osmačtyřicetiletý Jiří Havel zatím o svých prioritách v nové funkci odmítá hovořit. Podle něj by to nebylo fér, protože ještě nebyl do funkce jmenován. Pokud by se tak ale stalo, rezignuje na funkci ve vedení Českých energetických závodů. Výkon obou funkcí je totiž neslučitelný.

Podle informací Radiožurnálu by o jeho případné abdikaci jednala dozorčí rada elektrárenské společnosti 26. ledna. Havel je sice členem ČSSD, nebude ale na žádné volební kandidátce.

Martin Jahn oznámil svůj odchod z politiky v říjnu s tím, že se chce věnovat odborné kariéře. Odmítl zároveň nabídku stát se volebním lídrem sociální demokracie v Praze.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme