NS: Z kamene v Letech se stal Památník obětem války

Nacionalistická Národní strana tvrdí, že z kamene, který přivezla k místu v Letech u Písku, kde stál za druhé světové války internační tábor pro Romy, se v neděli stal Památník obětem II. světové války. Strana to oznámila na svých internetových stránkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vepřín místo koncentračního tábora | Foto: Jan Rosenauer

Dosud přitom její představitelé tvrdili, že památník odhalí až tuto sobotu. Instalace památníku narazila na ostrý odpor romských organizací, politiků a obhájců lidských práv, podle nichž znevažuje památku Romů, kteří byli v táboře internováni a zemřeli tam. V souvislosti s plánovanou akcí už padlo několik trestních oznámení.

Případ letského památníku vyšetřuje policie v Písku, zatím podle ní nebyl spáchán trestný čin. O její postup se ve čtvrtek zajímal také ministr vnitra František Bublan. "Z informací vyplývá, že policie dbá na to, aby nedošlo k porušení platných právních předpisů, a svůj postup koordinuje s místní samosprávou," sdělila mluvčí ministerstva Radka Kovářová.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme