Nuceně nasazené v Rakousku brzy čeká odškodnění

První z českých občanů, kteří byli za druhé světové války nasazeni na nucené práce na území dnešního Rakouska, by se v březnu mohli dočkat finančního odškodnění. Termín počátku jeho vyplácení je závislý na tom, jak rychle budou ve Spojených státech staženy žaloby na rakouské podniky, které za války zaměstnávaly nuceně nasazené.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle předsedy České rady pro oběti nacismu Oldřicha Stránského se celková částka 501 milion šilinků bude rozdělovat následujícím způsobem: 105 tisíc je pro oběti, které byly vězněny ve věznicích nebo káznicích, 35 tisíc šilinků pro nuceně nasazené.

Podle předsedy České rady pro oběti nacismu Oldřicha Stránského se to v první fázi bude týkat dvou tisíc lidí z předpokládaných 15 tisíc. Přednost budou mít ti, kteří budou mít všechny doklady v pořádku.

Jak nám řekl předseda České rady pro oběti nacismu Oldřich Stránský, ve Fondu je pro předpokládaných 15 tisíc žadatelů finančních prostředků dostatek.

Markéta Kaclová, Vlasta Valentová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme