Nuceně nasazení mají poslední možnost žádat odškodnění

Konec roku 2001 je významný také pro oběti nacismu. Končí totiž možnost požádat o odškodnění z Fondu budoucnosti. Poslední šanci mají nuceně nasazení ještě během silvestrovského pondělí. Zatím toho využilo už více než 53 tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nuceně nasazení | Foto: stránky Holocaust

Ten, kdo se o odškodnění zatím nepřihlásil, nemusí podle vládního zmocněnce pro tuto otázku Jana Sechtra věšet hlavu. Šanci má ještě do silvesvestrovské půlnoci. Žádost s osobními iniciály je třeba odeslat na adresu Českoněmeckého fondu budoucnosti, Legerova 22, 120 00 Praha 2. Je možné také využít fax nebo elektronickou poštu, doplňuje Jan Sechtr.

Finanční odškodnění by měly získat všechny české oběti nuceného nasazení, lidé za války poslaní na práce do třetí říše, a vězni. Sechter také Radiožurnálu přiblížil, jakou šanci získat tuto finanční satisfakci mají pozůstalí po obětech nacismu. "Pro pozůstalé je to velmi omezené, nárok mají pouze ti pozůstalí, jimž oběti otrockých prací zemřeli po 15. únoru 1999," uvedl.

Viktorie Hošková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme