Nulová tolerance řidičům - heslo velikonočních policejních kontrol

Velikonoční svátky se policisté rozhodli využít ke kontrolám motoristů. Statistiky dopravních nehod z minulých let jsou totiž v tomto období nejčernější. Například v roce 2003 si od pátku do pondělí vyžádaly 25 lidských životů. O rok dřív pouze během Velikonočního pondělí zemřelo 8 lidí, předloni 5. Značnou roli hraje i alkohol. Loni byl u takřka každé druhé nehody o Velikonočním pondělí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policista

policista | Foto: Jan Rosenauer

Mluvčí krajské policie na jihu Čech Jaroslav Beran oznámil, že dopravně-bezpečnostní akce v kraji má název Ypsilon. Policie se podle něj zaměří zejména na řidiče s alkoholem či drogami:

"Samozřejmě budeme postihovat i nepřiměřenou rychlost jízdy a další přestupky. Výstižné je heslo akce, pod kterým se dozor policistů uskuteční: Nulová tolerance."

I polská policie posílila o Velikonocích dopravní hlídky

Také polská policie tradičně před Velikonocemi zahájila rozsáhlou dopravní akci. Polská policie posílila hlídky na hlavních trasách a v místech častých dopravních nehod. Na bezpečnost dohlíží 10 tisíc policistů.

O Velikonocích Poláci tradičně navštěvují své příbuzné a společně slaví největší křesťanské svátky. Svátky u našich severních sousedů jsou obdobím zvýšené nehodovosti.

Na polských silnicích se totiž pohybuje zvýšený počet takzvaných svátečních řidičů i těch, kteří se před jízdou posilnili alkoholem. Loni jich policie o svátcích přistihla 1332. Před rokem o Velikonocích na polských silnicích zahynulo 50 lidí a téměř 500 bylo zraněno.

Přečtěte si také:
Policie dohlédne na pomlázku
V Přelouči se jezdí rychleji než na dálnici
Policie obvinila řidiče, který smetl z cesty silničáře
Vytočil vás kamion? Vytočte 790 299 100!
V Německu a na Slovensku zpřísnili postihy za dopravní přestupky

Martin Dorazín, Petra Matoušková, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme