Nulová tolerance řidičům - heslo velikonočních policejních kontrol

Velikonoční svátky se policisté rozhodli využít ke kontrolám motoristů. Statistiky dopravních nehod z minulých let jsou totiž v tomto období nejčernější. Například v roce 2003 si od pátku do pondělí vyžádaly 25 lidských životů. O rok dřív pouze během Velikonočního pondělí zemřelo 8 lidí, předloni 5. Značnou roli hraje i alkohol. Loni byl u takřka každé druhé nehody o Velikonočním pondělí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policista | Foto: Jan Rosenauer

Mluvčí krajské policie na jihu Čech Jaroslav Beran oznámil, že dopravně-bezpečnostní akce v kraji má název Ypsilon. Policie se podle něj zaměří zejména na řidiče s alkoholem či drogami:

"Samozřejmě budeme postihovat i nepřiměřenou rychlost jízdy a další přestupky. Výstižné je heslo akce, pod kterým se dozor policistů uskuteční: Nulová tolerance."

I polská policie posílila o Velikonocích dopravní hlídky

Také polská policie tradičně před Velikonocemi zahájila rozsáhlou dopravní akci. Polská policie posílila hlídky na hlavních trasách a v místech častých dopravních nehod. Na bezpečnost dohlíží 10 tisíc policistů.

O Velikonocích Poláci tradičně navštěvují své příbuzné a společně slaví největší křesťanské svátky. Svátky u našich severních sousedů jsou obdobím zvýšené nehodovosti.

Na polských silnicích se totiž pohybuje zvýšený počet takzvaných svátečních řidičů i těch, kteří se před jízdou posilnili alkoholem. Loni jich policie o svátcích přistihla 1332. Před rokem o Velikonocích na polských silnicích zahynulo 50 lidí a téměř 500 bylo zraněno.

Přečtěte si také:
Policie dohlédne na pomlázku
V Přelouči se jezdí rychleji než na dálnici
Policie obvinila řidiče, který smetl z cesty silničáře
Vytočil vás kamion? Vytočte 790 299 100!
V Německu a na Slovensku zpřísnili postihy za dopravní přestupky

Martin Dorazín, Petra Matoušková, Katarína Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme