Lodě už opět mohou plout po Labi v Nymburce. V řece nezůstaly žádné trosky po demolici lávky

Po Labi v Nymburce mohou po demolici lávky přes řeku od středečních 14.30 opět plout lodě, rozhodla ve středu Státní plavební správa. Od rána koryto řeky kontrolovali potápěči a speciální loď, řekl ředitel pražské pobočky plavební správy Hynek Beneš. Řeka byla pro lodě uzavřena od 8. června, plavební správa tehdy zakázala lodím proplouvat pod lávkou kvůli jejímu havarijnímu stavu.

Nymburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nymburská lávka | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

Lávku město dalo zdemolovat, v pátek ji dělníci řízeně shodili do řeky, v úterý ji z vody vytáhly speciální tanky.

Třem tankům se za devět hodin podařilo vytáhnout zbouranou nymburskou lávku z Labe

Číst článek

Koryto řeky bylo nutné zkontrolovat, protože hrozilo, že po demolici lávky zůstaly v řece sutiny, které by mohly ohrozit lodní dopravu. Oznámení o okamžitém obnovení provozu umístila plavební správa na svůj web. Firma, která lávku demolovala, původně předpokládala, že se lodní provoz podaří obnovit až v sobotu.

Lávku dalo město zbourat, protože kvůli jejímu špatnému stavu hrozilo, že se zřítí. Pro pěší lávku uzavřelo loni v prosinci, lodím bylo proplouvání pod lávkou zakázáno letos v červnu, město ve stejnou dobu uzavřelo prostranství na obou březích pod lávkou. Lávka je stejné konstrukce a od stejného projektanta jako lávka v Praze-Troji, která se loni zřítila do Vltavy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme