VIDEO: V Nymburku odstranili lávku přes Labe, odvoz suti potrvá několik dní

Dělníci v pátek odstranili lávku přes řeku Labe v Nymburku, část konstrukce před desátou hodinou dopoledne cíleně spadla do řeky. Kompletní rozebrání včetně odvozu suti má být hotové do konce příštího týdne.

Aktualizováno Nymburk (Aktualizováno: 10:50 3. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Páteční demolice byla rychlejší, než se původně předpokládalo. Stavbaři stačili hydraulickými nůžkami přestřihnout jen necelých 25 procent ocelových nosných lan. Původně firma předpokládala, že bude potřeba přestřihnout asi polovinu lan.

Projektant nymburské lávky: Kvůli špatnému stavebnímu provedení zkorodovala nosná lána

Číst článek

Stavba byla kvůli špatnému stavu od loňského prosince z bezpečnostních důvodů uzavřena, podle radnice dokonce hrozilo její zřícení.

V červnu plavební správa zastavila s okamžitou platností provoz lodí na Labi pod lávkou, město uzavřelo i prostranství na obou březích.

Lávka byla stejné konstrukce a od stejného projektanta jako lávka, která se loni v prosinci zřítila v Praze-Troji.

Bourací práce doprovází přísná bezpečnostní opatření. Od úterý je uzavřeno parkoviště Pod Eliškou v bezprostřední blízkosti lávky. Ochranné pásmo je vytyčeno také na řece, lodě nebudou smět plout v prostoru 150 metrů od konstrukce.

Výběrové řízení vyhrála firma Strabag s cenovou nabídkou 6,5 milionu korun.

Lidé v Nymburce sledovali demolici lávky. | Zdroj: ČTK

Demolice lávky v Nymburku. | Foto: Vostárek Josef | Zdroj: ČTK

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme