Bývalou drážní výtopnu v Nymburce někdo úmyslně zapálil, konstatoval vyšetřovatel

Příčinou vzniku středečního požáru v budově bývalé drážní výtopny v Nymburce bylo podle vyšetřovatele úmyslné zapálení. Škodu odhadl na 300 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn, informoval mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Fotogalerie Nymburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při požáru budovy bývalé drážní výtopny v Nymburce nebyl nikdo zraněn | Foto: HZS Středočeského kraje

Čtyři jednotky hasičů vyjely ve středu krátce před osmou hodinou večerní k požáru bývalé drážní výtopny nedaleko stanice Nymburk město. Volající na tísňovou linku popisovali obrovské plameny šlehající z celé budovy včetně střechy.

Policie odložila vyšetřování tragického požáru ve Vejprtech. Oheň založil nepříčetný klient domova

Číst článek

Kvůli hořící budově plné dřeva hasiči zastavili provoz na nedaleké železniční trati. A zvýšili stupeň poplachu. „Velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu, protože potřeboval na místo další hasiče s cisternami,“ upřesnil mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Hasiči pak kromě hašení požáru museli ochlazovat i okolní budovy, aby se oheň nerozšířil.

Starosta města Tomáš Mach (Nymburk s klidem) mezitím vyzval obyvatele, aby omezili větrání domů a bytů. Po hodině dostali hasiči požár pod kontrolu, poté pokračovali ještě v dohašování. Po deváté hodině večerní se ale ještě propadla střecha.

„Její propadlá kovová krytina značně komplikovala dohašování, takže hasiči museli zasahovat velice opatrně,“ popsal Gabriel. I to se ale hasičů nakonec podařilo zvládnout.

Kvůli vysokým teplotám poblíž železniční troleje Správa železnic kontrolovala, zda nebylo poškozeno trakční vedení. Vlaky nejezdily v úseku Nymburk hlavní nádraží - Nymburk město do 22.10. Rychlíky byly do té doby vedené odklonem, regionální dopravu zajistily náhradní autobusy.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme