Nynější sněmovna dnes končí

Dnes oficiálně končí čtyřleté volební období dosavadní Poslanecké sněmovny. Zanikají tak mandáty téměř třetiny zákonodárců z dvousetčlenné dolní komory. Noví poslanci ale složí slib předepsaný Ústavou až na ustavující schůzi sněmovny. Tu by mohl svolat její dosavadní předseda Václav Klaus nejpozději 10.července.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR | Foto: Česká televize

Mimopražští zákonodárci musejí uvolnit parlamentní byty a funkcionáři přijdou o sněmovní auta. Všichni, kteří už v nové sněmovně nezasednou, musejí také do půlnoci odevzdat služební mobily a počítače. "To se samozřejmě také týká vybavení kanceláří, znovu opakuji jenom těch poslanců, kteří nebyli zvoleni, a tam postupujeme stejným způsobem - do 20. vyklidit veškeré své věci."

Mimopražští, kteří už v nové sněmovně nezasednou, také mají do půlnoci vyklidit parlamentní byty. "Do té doby by měli vyklidit byty. To znamená do 20. Samozřejmě, když 21. si budou ty věci vyvážet, tak tuto lhůtu můžeme samozřejmě akceptovat."

Radiožurnálu to potvrdil vedoucí kanceláře Poslanecké sněmovny Petr Kynštetr: "Ten termín je nejzazší možný, protože Nejvyšší soud musí řešit případné stížnosti. Ten tam má sice dvacetidenní lhůtu, ale zpravidla rozhodne dříve, do deseti dnů, takže ten termín 9.-10. července by mohl připadat, aby se sešla první ustavující schůze poslanecké sněmovny."

Markéta Kaclová, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme