O dalším osudu Hoffmanna zítra rozhodnou lékaři

Zatím ještě není jasné, co bude dál s bývalým komunistickým funkcionářem Karlem Hoffmannem. Ten si od minulého pondělka odpykává čtyřletý trest za sabotáž během srpnové okupace v roce 1968. Dosud je v nemocnici pražské pankrácké věznice, kde se podrobuje řadě lékařských vyšetření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Hoffmann | Foto: Stanislav Peška

Lékaři zjišťují, jestli je 80letý Hoffmann schopen odpykat si svůj trest. O jeho zdravotním stavu sice Vězeňská služba nechce podávat žádné informace, už zítra by ale mělo lékařské konzilium rozhodnout, jestli je nutné, aby dál zůstával v nemocnici. "Bude rozhodnuto o jeho dalším umístění buď ve výkonu trestu nebo o další léčbě," dodává mluvčí pankrácké věznice Jana Jódlová.

Pokud lékaři dojdou k závěru, že by se pobytem za mřížemi Hoffmannovi výrazně přitížilo, s největší pravděpodobností mu soud trest promine. "Je obvyklé a určitě to tak bude, že pokud vyjádření lékařů bude takové, že pobyt ve vězení by ohrožoval jeho zdraví a život, pak samozřejmě bude propuštěn," říká Hoffmannův obhájce Kolja Kubíček. Také on chce požádat o propuštění svého klienta ze zdravotních důvodů.

Viktorie Hošková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme