O dalším setrvání Čunka ve vládě by K9 mohla rozhodnout tento týden

O politické budoucnosti vicepremiéra a šéfa lidovců Jiřího Čunka by se mohlo rozhodnout už tento týden. Znovu se totiž kvůli jeho kauze údajné korupce sejdou koaliční partneři. Policie už totiž údajně vyšetřování jeho kauzy ukončila a do 10. května by mohla státnímu zástupci předat návrh na obžalobu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek | Zdroj: ČTK

Čunkova aféra dlouhodobě vadí opozici, rozděluje ale i koaliční strany. Zelení už několikrát kvůli jeho případu pohrozili, že by mohli z vlády odejít. Premiér Mirek Topolánek teď ale považuje za důležité počkat na výsledek vyšetřování.

"Problém Jiřího Čunka je problém přerostlý. Uvidíme, jakým způsobem skončí vyšetřování. Pokud by to mělo být zastaveno, což v žádném případě nepředjímám, tak by se ten problém s pachutí vyřešil sám. Pokud by to mělo jít k soudu, tak si myslím, že tlak Strany zelených v rámci K9 a i tlak můj bude stoupat a budeme chtít ten problém vyřešit daleko razantněji. Myslím, že to stanovisko Bursíkovy strany bude velmi podobné stanovisku mému," řekl Topolánek.

Podle šéfa sociální demokracie Jiřího Paroubka měla koalice Čunkův případ vyřešit hned na začátku. To, že celá věc dospěla tak daleko, je podle něj skandální. "Pan Čunek, první místopředseda vlády, který je obviněn za korupci, to je neslýchaná věc. Teď už se připravuje předání žaloby ze strany policie státnímu zástupci," dodal Paroubek.

Veronika Malá, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme