O funkci předsedy KDU-ČSL mají zájem senátoři Čunek a Jílek

Senátor a starosta Vsetína Jiří Čunek se stal oficiálním kandidátem na post předsedy KDU-ČSL. Nominovali ho lidovci ze Zlínského kraje. Dalším uchazečem o nejvyšší stranický post je předseda senátorského klubu lidovců Adolf Jílek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek | Foto: ČTK

Kandidaturu Jiřího Čunka na krajské konferenci ve Zlíně podpořilo sedmdesát delegátů, pouze tři se hlasování zdrželi. Vsetínského starostu a nově zvoleného senátora podle jeho slov takový úspěch překvapil. Po nedávné kampani proti jeho osobě prý čekal výsledek horší.

Pokud by se na prosincovém sjezdu stal předsedou lidovců, chtěl by v první řadě vrátit straně ztracenou důvěru voličů, ale i ostatních občanů. Tedy přesvědčit nepřesvědčené o správnosti politiky KDU-ČSL. Cílem hlavní části stranického programu by podle něj měla být skutečná sociální spravedlnost bez tolerance k těm, kteří současný sociální systém zneužívají.

K otázce sestavování vlády se Jiří Čunek staví razantně - pokud by se podle něj nepodařilo sestavit funkční vládu, ať už politickou či úřednickou, je pro konání předčasných voleb ještě dříve než v jarním termínu.

O předsednický post hodlá na brněnském sjezdu usilovat i šéf senátorského klubu KDU-ČSL Adolf Jílek. Kandidovat ale bude jen za předpokladu, že by měl v nejvyšší stranické funkci časově omezený mandát. To podle něj znamená krizové řízení, než se strana postaví na nohy a vychová si předsedu nového.

Marika Táborská, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme