O Hodačově odvolání nebude Rada ČT vůbec jednat

Po několikahodinovém jednání o programu jednání Rada ČT zamítla návrh některých členů hlasovat o Hodačově odvolání nebo alespoň o výzvě Hodačovi, aby sám rezignoval. Na program se dostaly otázky zpravodajství a hospodaření České televize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na jednání Rady byl pozván Hodačem jmenovaný ekonomický ředitel České televize Jindřich Beznoska, který mimo jiné přinesl návrh 13 firem, které mohou provést audit hospodaření televize. Mezi nimi je údajně i firma, která provedla audit sporného hospodaření ODS. Ačkoli Rada na minulém zasedání uložila vyčíslit finanční ztráty způsobené televizi během prosince, Beznoska o nich nemá ani rámcovou představu.

Generální ředitel České televize Jiří Hodač opustil dnes navečer motolskou nemocnici, kam byl ve čtvrtek převezen kvůli náhlému kolapsu. Z budovy odešel v doprovodu ochranky a vyhnul se novinářům, kteří na něj přes tři hodiny čekali před metabolickou jednotkou interní kliniky. Přednosta interní kliniky Milan Kvapil dnes uvedl, že zdravotní stav Jiřho Hodače se během pobytu v nemocnici zlepšil natolik, že může být propuštěn do domácího ošetřování.

Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme