O kauze Jiřího Čunka jedná předsednictvo KDU-ČSL

Dnešek může hodně napovědět o dalším osudu vicepremiéra a předsedy lidovců Jiřího Čunka, který čelí obvinění z korupce. Už ráno se sešlo předsednictvo KDU-ČSL, večer pak budou hovořit šéfové tří vládních stran. Čunek se zatím vyhýbá odpovědi na to, zda plánuje byť jen dočasný odchod z kabinetu. Nepřímo se pro toto řešení vyslovili oba koaliční partneři, premiér Mirek Topolánek i lídr zelených Martin Bursík.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek | Zdroj: ČTK

Co bude dál s vicepremiérem a ministrem pro místní rozvoj Jiřím Čunkem - to bychom se možná mohli dozvědět už dnes. Mluvit o jeho údajné korupci chtějí na pravidelném setkání mluvit lídři koaličních stran. Podle premiéra Mirka Topolánka už také případ poškozuje celou vládu a Čunek by ji měl dočasně opustit, s tím, že mu premiér garantuje návrat.

Jiří Čunek připustil, že k návrhům koaličních partnerů bude muset právě probíhající jednání předsednictva jeho strany zaujmout postoj: "Jestliže předseda vlády se nějak vyjádřil a pan Bursík před tím také, tak to Určitě okomentujeme, ale v žádném případě to nebude předmětem celého našeho jednání," řekl Českému rozhlasu při příchodu na jednání předsednictva své strany.

Za Čunka se před jedenácti dny postavilo širší vedení KDU-ČSL a vyjádřilo mu plnou podporu. Celostátní konference 16. března aféru svého předsedy a ministra pro místní rozvoj označila za jeho soukromou věc. Pro usnesení hlasovalo 53 z 56 přítomných lidovců. Sám Čunek se hlasování zdržel a zopakoval, že vládu opustit nehodlá.

Jiří Čunek je stíhán za přijetí úplatku. Podle obvinění v únoru 2002 dostal jako vsetínský starosta zhruba půlmilionový úplatek od realitní společnosti H&B Real za prodej většinového podílu města ve společnosti Vsetínské byty. Čunek i firma obvinění odmítají.

Opozice soudí, že Čunkovo setrvávání v úřadu je neúnosné a republiku poškozuje.

Milan Kopp, Lucie Weissová, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme