O královně krásy mezi hasičkami je rozhodnuto

První ročník obnovené soutěže Miss hasička 2010 České republiky je minulostí. Klání vyvrcholilo večer ve středočeském Kolíně, kam také dorazilo dvanáct finalistek soutěže. O vítězce nakonec rozhodla porota.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Historický prapor SDH v klubovně hasičů | Foto: Filip Novotný

Módní přehlídka, rozhovor s moderátorem, promenáda v plavkách a také volná disciplína, ovšem tentokrát s hasičskou tématikou. Všemi těmito úkoly musely finalistky klání Miss hasička 2010 projít.

Do prvního ročníku soutěže se původně přihlásilo přes osmdesát dobrovolných hasiček z různých koutů republiky. Ve finále pochopitelně zůstaly jen ty nejlepší.

Porotci nakonec rozhodli, že titul Miss si nejvíc zaslouží studentka sociologie a členka sboru dobrovolných hasičů z Čechtic na Benešovsku Jana Peroutková. Té se nejdřív vůbec na včerejší finále nechtělo:

„Řikala jsem si, že když už jsem se přihlásila, tak nebudu srab a neodstoupím.“

Jana působí ve sboru dobrovolných hasičů velmi aktivně. „Při soutěžích působím jako levý proud, to znamená, že běhám dopředu a sestřeluji terč.“

Vítězky získaly hodnotné ceny a navíc se vybrané finalistky budou moc blýsknout také jako fotomodelky, a to v hasičském kalendáři na příští rok.

„Podle posledních zpráv se bude fotit ve Španělsku, na Kanárských ostrovech,“ doplnil jeden z organizátorů Miss hasička Luboš Bojanovský.

Ženy působí ve sborech dobrovolných hasičů stále častěji.

Michal Trnka, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme