O královně krásy mezi hasičkami je rozhodnuto

První ročník obnovené soutěže Miss hasička 2010 České republiky je minulostí. Klání vyvrcholilo večer ve středočeském Kolíně, kam také dorazilo dvanáct finalistek soutěže. O vítězce nakonec rozhodla porota.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Historický prapor SDH v klubovně hasičů | Foto: Filip Novotný

Módní přehlídka, rozhovor s moderátorem, promenáda v plavkách a také volná disciplína, ovšem tentokrát s hasičskou tématikou. Všemi těmito úkoly musely finalistky klání Miss hasička 2010 projít.

Do prvního ročníku soutěže se původně přihlásilo přes osmdesát dobrovolných hasiček z různých koutů republiky. Ve finále pochopitelně zůstaly jen ty nejlepší.

Porotci nakonec rozhodli, že titul Miss si nejvíc zaslouží studentka sociologie a členka sboru dobrovolných hasičů z Čechtic na Benešovsku Jana Peroutková. Té se nejdřív vůbec na včerejší finále nechtělo:

„Řikala jsem si, že když už jsem se přihlásila, tak nebudu srab a neodstoupím.“

Jana působí ve sboru dobrovolných hasičů velmi aktivně. „Při soutěžích působím jako levý proud, to znamená, že běhám dopředu a sestřeluji terč.“

Vítězky získaly hodnotné ceny a navíc se vybrané finalistky budou moc blýsknout také jako fotomodelky, a to v hasičském kalendáři na příští rok.

„Podle posledních zpráv se bude fotit ve Španělsku, na Kanárských ostrovech,“ doplnil jeden z organizátorů Miss hasička Luboš Bojanovský.

Ženy působí ve sborech dobrovolných hasičů stále častěji.

Michal Trnka, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme