O krizi v České televizi bude dnes jednat parlament

Krizí kolem České televize se dnes bude na mimořádné schůzi zabývat Poslanecká sněmovna. Zákonodárci jsou ale v názorech na nynější dění na Kavčích horách rozděleni na dva přibližně stejné tábory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na jedné straně stojí zejména strany čtyřkoalice, které požadují Hodačovu rezignaci a odchod Rady České televize, která jej do funkce vybrala. Naopak hlavně poslanci ODS jsou přesvědčeni, že zákon stojí na straně nového vedení ČT, a kritizují proto stávkující zaměstnance. Někteří z kritiků stávky připouštějí i Hodačův odchod, ale za podmínky, že z veřejnoprávní televize odejdou i někteří ze vzbouřenců. O tom, k jakému závěru sněmovna dospěje, tak zřejmě rozhodnou postoje zástupců dalších stran.

Včerejší jednání sněmovní mediální komise a kulturního výboru, jehož úkolem byla právě příprava podkladů pro dnešní sněmovní schůzi, skončilo po sedmihodinové debatě krachem. Poslanci sice hlasovali o mnoha usneseních, nakonec s nimi ale nebyl spokojen téměř nikdo a v závěrečném rozhodujícím hlasování nebylo schváleno žádné.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme