O krizi v České televizi bude dnes jednat parlament

Krizí kolem České televize se dnes bude na mimořádné schůzi zabývat Poslanecká sněmovna. Zákonodárci jsou ale v názorech na nynější dění na Kavčích horách rozděleni na dva přibližně stejné tábory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na jedné straně stojí zejména strany čtyřkoalice, které požadují Hodačovu rezignaci a odchod Rady České televize, která jej do funkce vybrala. Naopak hlavně poslanci ODS jsou přesvědčeni, že zákon stojí na straně nového vedení ČT, a kritizují proto stávkující zaměstnance. Někteří z kritiků stávky připouštějí i Hodačův odchod, ale za podmínky, že z veřejnoprávní televize odejdou i někteří ze vzbouřenců. O tom, k jakému závěru sněmovna dospěje, tak zřejmě rozhodnou postoje zástupců dalších stran.

Včerejší jednání sněmovní mediální komise a kulturního výboru, jehož úkolem byla právě příprava podkladů pro dnešní sněmovní schůzi, skončilo po sedmihodinové debatě krachem. Poslanci sice hlasovali o mnoha usneseních, nakonec s nimi ale nebyl spokojen téměř nikdo a v závěrečném rozhodujícím hlasování nebylo schváleno žádné.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme