O novém řediteli Národní galerie bude jasno až koncem dubna

Jméno nového ředitele Národní galerie bude oproti očekávání známo až na konci dubna. Radiožurnálu to řekl ministr kultury, který se chce s kandidáty na nástupce Milana Knížáka osobně setkat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní galerie v Praze, Veletržní palác | Foto: Tomáš Vodňanský

Výběrová komise 12 odborníků ministrovi sice jednoznačně doporučila jméno jednoho ze sedmi uchazečů, Václav Riedlbauch ale Radiožurnálu řekl, že šéfa Národní galerie vybere sám. Doporučení odborníků vezme na vědomí.

„Chci si prostudovat veškeré materiály, čili beru řekněme doporučení komise vážně, ale potřebuji čas na prostudování materiálů, bude-li potřeba i na to, abych promluvil s těmi kandidáty, kteří připadají v úvahu. A na základě toho se budu rozhodovat.“

„Bohužel, musím odletět na pracovní cestu do Argentiny, takže to hlavní mě čeká až na konci dubna. V tuto chvíli nejsem skutečně schopen říct, jak to dopadlo,“ uvedl ministr Riedlbauch.

Na včerejší konkurs do Nosticova paláce přišel i Milan Knížák, který vede Národní galerii jedenáctou sezonu. Byl tam také historik umění Jiří Fajt, ředitel Sbírky starého umění Národní galerie Vít Vlnas nebo ředitel Moravské galerie Brno Marek Pokorný.

Marika Táborská, Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme